Ферментований чай: користь та шкода

fermented tea1

Історія виникнення чаю бере свій початок в Китаї, де дуже поширено вирощувати, збирати та розводити різні сорти чаю, різноманітність яких важко перерахувати. Буває з одного виду рослин виходить понад 400 різновидів чаю. Китайці досягли такого різноманіття чайного листя обробкою його різними методами. Результатом цього є виникнення різних за смаковими та ароматними якостями букетів, неповторних кожен у своєму роді.

Найбільш поширені у світі класифікації чаю – за ступенем його ферментації. Вони поділяються на три види: слабоферментований, напівферментований та ферментований.

Ферментують чай шляхом окиснення чайного листя, спонтанно або контрольовано. А також використовують при окисненні листя бактерії, так зване природне окиснення.

fermented-tea-2

Користь ферментованого чаю

У ферментованому чаї відсутній кофеїн. Всі компоненти в ньому натуральні, а тому і корисні. Такий сорт чаю має заспокійливі властивості, відновлює сили, допомагає при обміні речовин і застосовується при різних захворюваннях організму. Дуже корисний при профілактиці онкологічних захворювань.

Здавна відомо, що трав’яні чаї дуже корисні для здоров’я і чудово втамовують спрагу. Один з таких найпоширеніших видів ферментованого трав’яного чаю є Копорський чай (Іван-чай). Цей чай має чудовий смак і аромат і лікувальні властивості. У ньому міститься велика кількість необхідних людському організму макро- та мікроелементів: залізо, мідь, марганець, кальцій, калій, натрій вітаміни групи В та С. Вміст останнього (400 мг на 100 г) перевищує кількість цього вітаміну в цитрусах та чорній смородині.

Чай з листя вишні покращує кровообіг, підвищує рівень гемоглобіну, насичує тканини і органи киснем. Нормалізує роботу серцевого м’яза, знижує ризик утворення тромбів і ішемії, ефективний при анемії, частих кровотечах з носа. Листя вишні мають антисептичні властивості.

Шкода ферментованого чаю

Доцільно сказати, що такий чай не приносить шкоди для організму. Є ймовірність наслідків, але тільки при індивідуальній непереносимості.

Однак, не слід особливо захоплюватися, оскільки у великій кількості може спричинити діарею. Вагітним або годуючим матерям рекомендують поставитися з обережністю.

Немає коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *