Відчуваєте наближення застуди або вже виявили у себе перші симптоми ГРВІ? Це вірний знак, що настав час трохи пригальмувати у справах і подбати про себе і своє здоров’я. І перша порада будь-якого терапевта (а також бабусь і мам): побільше пити теплого чаю.
У цій статті ми нагадаємо вам, які інгредієнти можна додати у звичайнісінький чай, щоб перетворити його на справжній еліксир здоров’я. Отже, із чого почнемо.
Вибираємо чай
Насправді вибір чаю – це завжди справа смаку. Але кожен вид має ще й свої особливі корисні властивості.
Ферментований чай найбагатший на антиоксиданти та вітаміни. Це справжня «зарядка» для імунної системи та природний антисептик. Допомагає покращити роботу всього організму та зняти запальні процеси. До того ж полегшує головний біль, зміцнює серцево-судинну систему та дає захист від онкологічних захворювань.
Чорний чай містить високу концентрацію L-теаніну – амінокислоти, яка підвищує нашу стресостійкість і в поєднанні з теїном допомагає відчути одночасно бадьорість та спокій. Те, що треба як профілактика! Чорний чай підтримує здоров’я серця, стабілізує тиск та налагоджує роботу кишечника.
Пуери добре мобілізують імунну систему. До того ж вони допомагають позбавитися «поганого» холестерину і відновлюють травлення.
Каркаде буквально фонтанує вітаміном С.
Габа стимулює розумові здібності завдяки великій кількості гамма-аміномасляної кислоти.
Іван-чай та ройбуш містять багато вітамінів та антиоксидантів, а ось кофеїну в них немає, тому їх можна давати навіть дітям або пити у вечірній час.
Конопляний чай містить фітоканнабіноїди, які мають протизапальні, бронхолітичні, жарознижувальні та знеболювальні властивості.
Додаємо ягоди та фрукти
Продукти з високим вмістом вітаміну С – наші найкращі помічники у лікуванні застуди та грипу. Всі знають, що цей вітамін ховається в кислих ягодах, таких як смородина (200 мг), обліпиха (200 мг) та шипшина (650 мг). Саме тому бабусі та мами вчили нас додавати їх у свій чай під час хвороби.
Якщо ягоди свіжі або заморожені, найкраще добре розім’яти їх у кухлі з теплим чаєм. Якщо вони висушені, то оптимальним способом приготування стане заварювання. Просто додайте ягоди до сухої чайної заварки ферментованого чаю, залийте гарячою водою і настоюйте кілька хвилин. Любителям пити нерозбавлений чай ми рекомендуємо класти меншу кількість заварки, ніж зазвичай, щоб напій не став надто гірким від тривалого настоювання.
Майте на увазі, що брусниця та журавлина, хоч і кислі, містять менше вітаміну С – всього 15 мг.
Кислі фрукти – теж чудовий спосіб зміцнити імунітет і впоратися з недугою. Найпопулярніший учасник чаювання – це, звичайно ж, лимон, але й інші цитрусові зроблять ваш цілющий еліксир смачнішим та кориснішим. Всі вони в середньому містять від 50 до 100 мг вітаміну С (залежно від сорту та часу вирощування). Спробуйте для різноманітності додати в чашку з чорним чаєм трохи свіжого апельсинового соку або розім’яти в кухлі пару часточок мандарину. Любителям зухвалих смаків сподобається свіжа гіркуватість грейпфрута або свитки.
До речі, майте на увазі, що цедра лимона містить вдвічі більше вітаміну С, ніж м’якоть.
Бажаючим привнести у звичайне життя нотку екзотики, ми радимо додати в чай шматочок ківі: він містить до 180 мг вітаміну С.
Відтіняємо прянощами та травами
Ви звикли додавати прянощі до кави? Запевняємо вас: у чаї вони теж чудово смакують! Доказ того – мегапопулярні в усьому світі масалу та марокканський чай. Перший робиться на основі молока, другий – без нього. Але можливі будь-які варіації. Нижче наші гарячі рекомендації.
Імбир – найвідоміша добавка для зміцнення імунітету та якнайшвидшого одужання. Він має потогінну дію і дуже ефективний для полегшення симптомів грипу та зниження температури. Також імбирний чай багатьом допомагає вгамувати біль у горлі. Найкраще брати свіжий корінь імбиру, але й мелений теж годиться.
Кориця зміцнює імунітет, заряджає енергією клітини, що борються з вірусами, допомагає заспокоїти біль у горлі.
Куркума містить куркумін, багатий на антиоксиданти. Він сприяє відновленню всього організму, має протизапальні, противірусні та антибактеріальні властивості, а заодно діє як імуномодулятор.
М’ята дає відчуття прохолоди та заспокоює горло. Ментол, що міститься у ній, допомагає відкрити закладені носові проходи.
Чебрець теж чудово підходить для зняття закладеності носа. Особливо добре під час чаювання додатково вдихати його ароматну пару, щоб допомогти розрідженню слизу в носі та бронхах.
Перець чилі зігріває завдяки вмісту капсаїцину, який допомагає у стимуляції обміну речовин та детоксикації організму під час потовиділення.
Гвоздика добре справляється з бактеріями й заразом дає нам антионкологічний захист.
Використовуємо мед і молоко
Мед – ще один незамінний помічник під час холодного сезону та застудних захворювань. Про це знають не лише бабусі, а й усі, кому хоч раз доводилося битися з ГРВІ. Він має потужний антибактеріальний і частково антивірусний ефект, має протизапальну та антиоксидантну дію внаслідок флавоноїдів та інших поліфенолів.
А ось молоко – спірний продукт. Багато хто звик вважати, що його обов’язково варто вживати під час хвороби, особливо при кашлі, але у світі існує й протилежна думка. Наприклад, у 2018 році з’явилося ще одне дослідження серед багатьох інших, що доводить необхідність обмежити вживання молока. Цього разу британські вчені підтверджують, що молочні продукти сприяють збільшенню кількості слизу в організмі, уповільнюючи процес одужання.
Немає коментарів